Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

FERIE W BIBLIOTECE !!!

Utworzono dnia 23.02.2018

FERIE W BIBLIOTECE

Gminna Biblioteka Publiczna w Pruszczu zorganizowała zimowe ferie dla łącznej grupy 34 dzieci, zajęcia były bezpłatne, dla dzieci w wieku od 6 - 12 lat. W trakcie trwania drugiego tygodnia ferii zimowych biblioteka przygotowała cały szereg różnych zajęć.

Fotorelacja w czytaj dalej.

http://www.pruszcz.naszabiblioteka.com/n,ferie-w-bibliotece-3

czytaj dalej na temat: FERIE W BIBLIOTECE !!!

Wykład U3W 22.02.2018 r.

Utworzono dnia 22.02.2018

Wykład U3W

Temat: "Ślady polskości na kresach"

Prowadzący: mgr Jarosław Jagodziński

 

czytaj dalej na temat: Wykład U3W 22.02.2018 r.

Ferie w Bibliotece.

Utworzono dnia 16.02.2018

Gminna Biblioteka Publiczna w Pruszczu zorganizowała zimowe ferie dla łącznej grupy 35 dzieci, zajęcia były bezpłatne, dla dzieci w wieku od 6 - 12 lat. W trakcie trwania pierwszego tygodnia ferii zimowych biblioteka przygotowała cały szereg różnych zajęć, oto krótka relacja z tych dni:

 

 

 

Fotorelacja  w czytaj dalej

http://www.pruszcz.naszabiblioteka.com/n,ferie-w-bibliotece-2

 

 

czytaj dalej na temat: Ferie w Bibliotece.

Spotkanie czytelnicze- młodzież Filia Serock 2.02.2018r.

Utworzono dnia 07.02.2018

Spotkanie czytelnicze- młodzież Filia Serock 2.02.2018r.

 

Gayle Forman „Zostań, jeśli kochasz” Mia jest siedemnastoletnią dziewczyną, która wraz z rodzicami i młodszym bratem wiodą spokojne życie w Oregonie. Pasją jej jest muzyka i wiolonczela, z którą wiąże swoją przyszłość. Życie jej nie różni się od życia przeciętnej nastolatki. Otaczają ją osoby, na których w każdej chwili może polegać. Ma wspaniałą, nieco zwariowaną przyjaciółkę i chłopaka, który jest liderem zespołu rokowego. Spokojną i poukładaną egzystencję przerywa okrutny wypadek samochodowy, będący początkiem boju dziewczyny, która stoi na pograniczu życia i śmierci tocząc walkę samej ze sobą. Poruszająca historia rodzinna, która daje ogromną siłę, aby walczyć i nie poddawać się pomimo ogromnego dramatu, jaki dotyka główną bohaterkę. Dzięki tej powieści uświadamiamy sobie, że życie to nieustająca walka wyborów, których każdy z nas musi dokonać, niezależnie od problemu, jaki nas dotyka. Książka bardzo poruszająca, napisana prostym językiem po przeczytanie, której serdecznie zapraszamy.

Kolejne czytelnicze spotkanie w marcu, będziemy omawiać książkę Alice Sebold „ Nostalgia anioła”.

Zapraszamy :-)

  

czytaj dalej na temat: Spotkanie czytelnicze- młodzież Filia Serock 2.02.2018r.

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki - dorośli 1.02.2018r.

Utworzono dnia 05.02.2018

"On" Zośka Papużanka

„On” to bohater zupełnie inny od wszystkich. Koledzy z klasy nazwali go Śpikiem i tak zostało już przez wiele lat. Tytułowy Śpik jest chłopcem żyjącym w latach osiemdziesiątych, gdzie wszystko było trudne i nie do zrozumienia. Główny bohater ma mamę, tatę, babcię i brata, którzy nie mogą do końca zrozumieć, dlaczego Śpik jest taki dziwny. Ma problemy w szkole, łapie same "łabędzie", jest nieporadny, bardzo wolno się uczy, mimo że zna na pamięć cały rozkład tramwajów. Koledzy nieustannie podpuszczają go do robienia różnych głupot, na które Śpik zawsze się zgadza. Szkoła dla samego bohatera jak i jego mamy jest nieustannym pasmem upokorzeń i porażek. Ciągłe próby tłumaczenia i szukania dla niego pomocy stają się dla mamy Śpika męczące i bardzo trudne. Książka Zośki Papużanki to bardzo trudna opowieść o rodzicielstwie, o zagubionym życiu. Uczy cierpliwości i szukania głębszych sensów, których przecież nie ma.

Następne spotkanie odbędzie się 8.03.2018r. godz. 16.30.

Będziemy omawiać ksiażkę Krystyny Mirek " Słodkie życie".

Zapraszamy !!!

czytaj dalej na temat: Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki - dorośli 1.02.2018r.