Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Mała Książka - Wielki Człowiek. Zapraszamy !

Utworzono dnia 18.09.2018

Jak przystąpić do projektu?

Zapraszamy wszystkie trzylatki wraz z rodzicami. Aby przystąpić do projektu trzeba odwiedzić Gminną Bibliotekę Publiczną w Pruszczu lub Filię w Serocku. Tam Mały Czytelnik otrzyma w prezencie „Wyprawkę Czytelniczą, a w niej „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania bibliotecznych naklejek. W Wyprawce Czytelniczej znajdzie się też broszura informacyjna dla rodziców „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka”. Podczas kolejnej wizyty w bibliotece zakończonej wypożyczeniem przynajmniej jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę do bibliotecznej karty, a po uzyskaniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dziecko pozna ciekawe miejsce, jakim jest biblioteka i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. Biblioteka to instytucja kultury, w której życie może włączyć się dziecko niezależnie od wieku. Uczy go samodzielności, pozwala podejmować pierwsze własne wybory, rozwija myślenie oraz kształtuje na całe życie nawyk czytania i pogłebiania wiedzy. Biblioteka to miejsce, gdzie rodzic wspólnie z dzieckiem może spędzić czas w sposób twórczy, a gdy już opuszczą jej mury, przeżyć nową fantastyczną przygodę z wypożyczoną książką.

Gorąco zachęcamy do udziału w akcji MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK, wszak miłość do ksiażek jest prezentem na całe życie.

Zaczynamy w poniedziałek 24  września 2018r.

Szczegółowe informacje w bibliotece lub pod nr tel. 52 521 27 38

 

czytaj dalej na temat: Mała Książka - Wielki Człowiek. Zapraszamy !

Dyskusyjny Klub Książki dla młodzieży 15.09.2018r.

Utworzono dnia 15.09.2018

"Król węży" Jeff Zentner

W powieści „Król węży” Jeffa Zentnera występuje trójka młodych przyjaciół: Lydia, Dill i Travis. Lydia to młoda blogerka modowa, która ma bardzo wyluzowanych i tolerancyjnych rodziców. Mimo świetnych relacji w domu, zacofane miasteczko, w którym musi żyć i się uczyć, nie rozumie jej pasji i traktuje ją jak margines społeczny. Dill jest uzdolniony muzycznie, mimo wielkiej pasji i wspaniałych tekstów nie jest popularny w szkole. Ciągle walczy z rodzinną przeszłością. Ojciec Dilla, miejscowy pastor, został skazany i trafił do więzienia za posiadanie materiałów pedofilskich. Zajmował się również poskramianiem śmiertelnie groźnych węży, poprzez modlitwę i wiarę. Mieszkańcy nie potrafią zaufać młodzieńcowi i ciągle traktują go jak wyrzutka. Ostatni z przyjaciół to Travis. Chłopak bardzo pracowity i sumienny. Mieszka z mamą, którą bardzo kocha i ojcem, którego nienawidzi. Młodzieniec zawsze chciał zostać pisarzem, ale jego ojciec uważa, że to nie jest zawód dla mężczyzny. Jest brutalny wobec Travisa i jego matki. Całą trójkę łączy wielka przyjaźń i chęć akceptacji zarówno ze strony rodziny jak i społeczeństwa. Niestety życie tak się układa, że nie mamy na to wpływu. Ginie osoba, która nie zasługuje na taki koniec życia. Świat się obraca do góry nogami, a przecież trzeba nadal żyć.

Następne spotkanie odbędzie się 13.10.2018 r. o godz. 12.00.

Będziemy omawiać "Baśniobór" Brandona Mull.

Zapraszamy !!!

czytaj dalej na temat: Dyskusyjny Klub Książki dla młodzieży 15.09.2018r.

Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych 13.09.2018r.

Utworzono dnia 15.09.2018

„Sprzedawca marzeń” Richard Paul Evans 

Charles James to główny bohater powieści ”Sprzedawcy marzeń”. Człowiek, który z dzieciństwa pamięta strach, bicie i przemoc postanawia zmienić całe swoje życie. Opuszcza rodzinny dom, aby zostać „sprzedawcą marzeń”. Praca, jako asystent u znanego sprzedawcy miała mu dać sławę i pieniądze, wybić ponad szczyty. Charles pragnął w jak najkrótszym czasie wyprzedzić swojego mistrza i osiągnąć cel. Wydawało mu się, że jest szczęśliwy, jednak to, co wydaje się być szczęściem staje się iluzją. Charles zaczął igrać z ludzkim życiem. Obiecywał rzeczy, o których w ogóle nie miał pojęcia. Z premedytacją oszukiwał innych. Stał się egoistyczny i niezwykle roszczeniowy. Wszystko to działo się do dnia, kiedy przestał mieć nad tym kontrolę. Nadszedł dzień, w którym stracił wszystko. Świat obrócił się do góry nogami. Los jednak nie był aż tak okrutny. Dał głównemu bohaterowi jeszcze jedną szansę. Tylko on sam wie czy ją wykorzysta.

Następne spotkanie odbędzie się 4.10.2018r. o godz. 16.00.

Będziemy omawiać "Kroniki z życia ptaków i ludzi" Aida Amer.

Zapraszamy !!!

czytaj dalej na temat: Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych 13.09.2018r.

Baśniowy poranek

Utworzono dnia 12.09.2018

NARODOWE CZYTANIE 2018

Utworzono dnia 08.09.2018

NARODOWE CZYTANIE

"Przedwiośnie" Stefan Żeromski

8.09.2018 r.

czytaj dalej na temat: NARODOWE CZYTANIE 2018

Gminna Biblioteka Publiczna Pruszcz

Pogoda

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 69

W poprzednim tygodniu: 140

W tym miesiącu: 347

W poprzednim miesiącu: 418

Wszystkich: 17382