Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Spotkanie autorskie z Maciejem "Jammym" Dobrowolskim

Utworzono dnia 16.11.2018

W ramach projektu profilaktycznego w Bibliotece 15 listopada 2018r. odbyło się spotkanie autorskie z Maciejem „Jammym” Dobrowolskim instruktorem jogi i trenerem równowagi. Podczas spotkania opowiadał o swoich dalekich podróżach, doświadczeniach i uzależnieniach. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas VII Szkoły Podstawowej w Pruszczu. Spotkanie odbyło się w ramach realizowanego w bibliotece projektu profilaktycznego dofinansowanego budżetu Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii na rok 2018.

czytaj dalej na temat: Spotkanie autorskie z Maciejem "Jammym" Dobrowolskim

Program profilaktyczny słowno-muzyczny połączony z panelem dyskusyjnym dotyczącym profilaktyki uzależnień dla dzieci i młodzieży.

Utworzono dnia 16.11.2018

Gminna Biblioteka Publiczna w Pruszczu 14 listopada 2018r. miała zaszczyt gościć legendarnego muzyka rockowego, założyciela i pierwszego wokalistę zespołu Oddział Zamknięty Krzysztofa Jaryczewskiego. Na spotkanie była zaproszona młodzież Szkoły Postawowej z Pruszcza. Podczas spotkania z młodzieżą artysta opowiedział o swoim życiu, karierze i uzależnieniu z którym zmagał się przez wiele lat. Zaśpiewał również kilka piosenek. Program spotkania odbył się w ramach realizowanego w bibliotece projektu profilaktycznego dofinansowanego z budżetu Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii na rok 2018.

   

 

czytaj dalej na temat: Program profilaktyczny słowno-muzyczny połączony z panelem dyskusyjnym dotyczącym profilaktyki uzależnień dla dzieci i młodzieży.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Utworzono dnia 15.11.2018

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Listopad jest miesiącem, w którym obchodzimy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek . W związku z tym, tak barwnym świętem, w dniu dzisiejszym filię biblioteki w Serocku odwiedziła grupa czterolatków wraz z pięciolatkami. Spotkanie zaczęliśmy od przedstawienia naszych ulubionych postaci z bajek, tych znanych i mniej znanych, po czym przeszliśmy do czytania . Bajkę, którą rozpoczęliśmy czytanie był „ Kot w butach”. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały opowieści o niezwykłych przygodach kota i jego właściciela młynarczyka, aktywnie uczestnicząc odpowiadały na pytania związane z jego przygodami. Kolejną bajkę, którą wspólnie opowiedzieliśmy i wszyscy znakomicie znali była „ Śpiąca królewna”. Na zakończenie spotkania jedna z dziewczynek przedstawiła nam historię „ Czerwonego Kapturka”. Dzięki tak niezwykłemu świętu, przedpołudnie upłynęło nam w miłej baśniowej atmosferze.

czytaj dalej na temat: Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Nowości książkowe.

Utworzono dnia 14.11.2018

Nowości książkowe

Zapraszamy :)

czytaj dalej na temat: Nowości książkowe.

INFORMACJA!!!

Utworzono dnia 10.11.2018

INFORMACJA !!!

W PONIEDZIAŁEK 12 LISTOPADA

BIBLIOTEKA BĘDZIE NIECZYNNA

czytaj dalej na temat: INFORMACJA!!!

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki 8.11.2018 r.

Utworzono dnia 09.11.2018

"Wszystkie pory uczuć" Magdalena Majcher

Listopad w naszym Dyskusyjnym Klubie Książki poświęciliśmy na refleksje po spotkaniu autorskim z p. Magdaleną Majcher. Seria „Wszystkie pory uczuć” bardzo się spodobała naszym czytelniczkom. Główni bohaterowie przeplatają się w każdej części. „Jesień” opisuje losy Hani, która czuje się niekochana przez męża, ponieważ ten idealizuje ją ze swoją zmarłą pierwszą żoną. „Zima” poświęcona jest Róży, która całe swoje życie poświęciła swojej niepełnosprawnej siostrze. Bohaterką tomu trzeciego „Wiosny” jest Ewelina, która pragnie zostać mamą niestety los nie daje jej takiej możliwości. Natomiast ostatnia część „Lato” jest pełna emocji. Opisuje trudności macierzyństwa, z którymi boryka się Joanna. Wszystkie tomy łączy jedno miejsce- dom dziecka.

Następne spotkanie odbędzie 13.12.2018 r. o godz. 16.00.

Zapraszamy !!!

czytaj dalej na temat: Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki 8.11.2018 r.

Gminna Biblioteka Publiczna Pruszcz

Pogoda

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 125

W poprzednim tygodniu: 148

W tym miesiącu: 318

W poprzednim miesiącu: 605

Wszystkich: 18534