DKK 27.10.2016 r.

Październikowe spotkanie poświęciłyśmy książce Gayle Forman „Byłam tu”. Autorka w swym powieściach zwykle porusza trudne tematy, bardzo charakterystyczne dla młodzieży. Tak też jest w tej powieści. „Byłam tu” jest poświęcona problemowi samobójstwa. Główna bohaterka Cody Reynolds musi się borykać ze śmiercią najbliższej przyjaciółki Meg. Dziewczyna popełniła samobójstwo, pozostawiając w żałobie rodzinę i przyjaciół. Cody nie może zrozumieć co doprowadziło do tej tragedii. Aby znaleźć odpowiedź na dręczące ją pytanie, bohaterka postanawia rozpocząć śledztwo, które odkrywa przed nią najskrytsze tajemnice Meg. Cody uświadamia sobie, że jej przyjaciółka miała przed nią wiele sekretów. Głównym przesłaniem powieści jest zwrócenie uwagi na to, że z samobójstwem wiąże się szereg ogromnych konsekwencji dla rodziny i przyjaciół osoby, która postanowiła odebrać sobie życie. Uczestniczki spotkania podkreślały podczas dyskusji, że warto tę książkę przeczytać, aby osoby chcące popełnić samobójstwo zrozumiały że warto szukać pomocy, by oszczędzić cierpienia najbliższym. W powieści poruszony został również wątek miłosny Cody i Bena, którzy wspólnie pragną dowiedzieć się co skłoniło Meg do tak drastycznego ruchu. Podczas ich podróży w głąb życia prywatnego tej bohaterki, docierają do momentu w którym się zakochują. Ich miłość staje się subtelna i stanowi niewielką część ogółu, ale według uczestniczek spotkania bardzo istotną. Klubowiczki zgodnie stwierdziły, że powieść która jest skierowana do młodzieży, dobra jest również i dla dorosłych. „Byłam tu” jest godna polecenia.

Następne spotkanie odbędzie 16 listopada 2016 r. o godz. 12.00

Będziemy omawiać opowiadania P.C. Cast i K. Cast

"Upadek Kalony", "Przysięga smoka", "Klątwa Neferet", "Ślubowanie Lenobii".

Zapraszamy!!!