DKK 30.12.2017 r.

"Luonto" Melissa Darwood

„Luonto” to powieść Melissy Darwood, która przeniosła swoich czytelników w świat pełen magii i tajemniczości. Ukazała nam piękno natury, ale również obraz potężnych żywiołów, które oczekują od zwykłych śmiertelników szacunku i akceptacji. Podczas trzęsienia ziemi siedemnastoletnia Chloris zostaje uratowana przez ogromne ptaszysko- orła, który jest Homanilem. Homanile żyją pod ludzką postacią, ale gdy do głosu dochodzą silne emocje, ulegają przemianie w zwierzęta. Gratus, który uratował Chloris zabrał dziewczynę do Luonto- osady, będącej odpowiednikiem biblijnej arki. Tam Chloris poznaje siłę uczucia, jaka rodzi się pomiędzy nią, a Gratusem. Początkowo uczucie bardzo zakazane, ale na tyle silne, że powstaje więź, która może się przeciwstawić nawet silnej Matce Naturze. W Luonto Chloris poznaje zupełnie inny świat. Dowiaduje się jak ważne jest życie w zgodzie z naturą, to dzięki niej cały świat się kręci w odpowiednią stronę. W tym miejscu bohaterka dowiaduje się o swojej roli w próbie ratowania świata. „Luonto” to powieść z elementami fantastycznymi, jednak pod płaszczyzną wymyślonej katastrofy, autorka przekazuje proekologiczne przesłanie. Ukazane niszczycielskie działania człowieka, które skaziły planetę pobudzają do głębokiej refleksji. W pełni ukazany realizm zmusza czytelnika do zmierzenia się z okrutną prawdą o nas samych.