DKK dorośli 7.06.2018r.

"Idealny rok" Charlotte Lucas

Głównym bohaterem powieści Charlotte Lucas jest Jonathan Grief zamożny właściciel wydawnictwa. Pierwszego stycznia wracając z porannego joggingu Jonathan znajduje na rączce kierownicy swojego roweru torebkę, a w niej kalendarz ze wskazówkami na każdy dzień roku. Bohater postanawia odnaleźć właściciela kalendarza i mu go zwrócić, jednocześnie udając się na spotkania we wszystkie zaplanowane miejsca. Główny bohater dowiaduje się, że notes jest ostatnim prezentem podarowanym umierającemu mężczyźnie przez ukochaną kobietę. Ukochana kobieta to Hannah, która nie chce przyjąć do wiadomości śmiertelnej choroby Simona, bo przekreśla ich wspólne plany. Chce by podjął leczenie, by nie poddawał się. Jednak Simon ma inne plany i kończy swoje życie. Losy głównych bohaterów się splatają i powieść kończy się happyendem. Uczestnikom spotkania bardzo się podobała ta książka, zdecydowanie polecają ją innym.