DKK dorośli 24.05.2018r.

"Cztery płatki śniegu" Joanna Szarańska

Książka „Cztery płatki śniegu” już od pierwszych stron pachnie świętami. Zielona choinka, goździki, powietrze pachnące makowcem wszystko pięknie wyglądające, tylko mieszkańcy pewnego miasteczka jakoś nie mogą się dogadać. Zapominają, co jest najważniejsze w tak ważnym czasie. Na szczęście na ich drodze staje ktoś, kto na nowo pomoże odkryć magię świąt. Jedna z bohaterek, pani Michalska próbuje naprawić wszystko co się złego wydarzyło, staje się takim dobrym duchem całego domu. Inni mieszkańcy domu – Zuzanna, Waldemar, Monika mieszkają tak blisko siebie, a jednak nic o sobie nie wiedzą. I tylko mądre rady Pni Michalskiej zapobiegają wielkiej katastrofie. Książka bardzo ciepła, ale momentami zbyt przewidująca. Czytelniczkom się podobała, mimo wielu mało rozwiniętych wątków.