DKK dorośli 23.11.2017 r.

"Szczypta miłości" Amanda Prowse

Główną bohaterką powieści Amandy Prowse „Szczypta miłości” jest Pru Plum właścicielka świetnie prosperującej piekarni Mayfair. Pru całe swoje życie poświęciła pracy, swój sukces zawdzięcza tylko sobie. Wypieki sygnowane jej nazwiskiem kosztują fortunę, a wśród jej klientów są najbardziej wpływowi i bogaci mieszkańcy Londynu. Mimo wielkiego sukcesu, życie Pru nie było usłane różami. Wie doskonale, co to bieda. To ona skłoniła główną bohaterkę do czynu, który skrywała całe życie. Złe decyzje z przeszłości sprawiają, że Pru wcale nie jest pewna siebie. Pru przygarnęła swoją bratanicę Bobby. Córka brata stała się jej oczkiem w głowie, traktowała ją jak córkę. Całą swoją miłość przelała właśnie na nią. Niestety Bobby ginie w wypadku wraz z narzeczonym i to w momencie, kiedy główna bohaterka odnalazła miłość. Życie Pru odmienia się, Chritopher, którego poznała na przejęciu jest czuły, mądry i przede wszystkim zakochany. Niestety wychodzi na jaw przeszłość bohaterki. Polityczna kariera Christophera oraz wspólna przyszłość stoi pod znakiem zapytania. „Szczypta miłości” to bardzo wzruszająca powieść o prawdziwym życiu i przede wszystkim o dążeniu do marzeń. Autorka pokusiła się o bajkowe zakończenie, które pokozało, że jednak warto mieć nadzieję.