DKK dorośli 27.04.2023

„Czerwona ziemia" M. Meller

Książka rozpięta jest na dwie perspektywy czasowe – 2020 i 1996 rok. Styczeń 2020 to czasy przed pandemią, choć autor w kilku fragmentach nieśmiało wspomina wirusa, który zmienił świat. Wiktor Tilszer z żoną Agatą spodziewają się drugiego dziecka. Mężczyzna jest redaktorem naczelnym jednego z warszawskich pism, aktualnie prowadzi polityczne śledztwo. W 1996 roku Wiktor przemierza Afrykę, zbierając materiały do reportażu, przeżywa najbardziej niebezpieczną i najpiękniejszą przygodę życia. Poznaje tam wolontariuszkę Florence i razem odkrywają piękno afrykańskiego kontynentu, ale i obserwują z bliska toczącą się w Ugandzie wojnę. Fascynacja Afryką pozostaje w nim na lata. Dwadzieścia cztery lata później syn Wiktora wyrusza w afrykańską podróż śladami ojca. Niepokój wzbudza jego kilkudniowe milczenie…, które zmusza Wiktora do wyjazdu, by rozpocząć poszukiwania syna, gdy wszystkie krajowe kontakty zawodzą. Klubowicze zadowoleni książka przygodowo - sensacyjna zawierająca relację ojca i syna, i ciekawy opis Afryki. Godna polecenia.

Spotkanie klubowiczów DKK dorośli kwiecień 2023