DKK dorosli 21.09.2017 r.

"Światło, które utraciliśmy" Jill Santopolo

Głównymi bohaterami powieści Jill Santopolo są Lucy i Gabe, którzy odnaleźli swoją miłość 11 września 2001 roku. Gdy wieże WTC runęły, zrozumieli, że życie jest zbyt krótkie, by trwać samotnie i bez emocji. W świetle tragedii zrozumieli, że chcą być razem. Wszystko się układało. Dzięki pasji Lucy i pracy Gabe ich wspólne życie nabierało rozpędu. Wkrótce jednak Gabe otrzymał propozycję pracy reportera na Bliskim Wschodzie i wtedy wszystko się zmieliło. Świat Lucy kompletnie się zawalił. Nie mogła zrozumieć decyzji ukochanego, tym bardziej, że dowiedziała się o niej w dniu, w którym produkowany przez nią program telewizyjny zdobywa nagrodę Emmy. Dzień jej triumfu stał się też dniem, w którym coś ważnego się zakończyło. Kolejne losy i kolejne lata powodowały jeszcze większą tęsknotę i żal. Powieść ta niestety nie kończy się happy endem. Historia dwójki młodych osób staje się niezwykle dojrzałą i smutną opowieścią, która w doskonały sposób ukazuje, jak niektóre decyzje wpływają na cale życie. Utracone szanse i trudne wybory przeplatają się w całej książce. „Światło, które utraciliśmy”, jest do bólu autentyczne. Uczestniczki spotkania zgodnie stwierdziły, że polecają ją każdej kobiecie. Warto ją przeczytać.