DKK 18.11.2017 r.

"Autofocus" Lauren Gibaldi

Główną bohaterką powieści „Autofocus” Lauren Gibaldi jest młoda Maude adoptowana nastolatka, która próbuje odnaleźć korzenie biologicznej matki. W tym celu, bohaterka udaje się w podróż do swojej przyjaciółki, która studiuje na tej samem uczelni, co jej matka w przeszłości. Dziewczyna stoi na pograniczu dorosłości i musi się zmierzyć z faktem, że studia odbiegają od jej wizji. Okazało się, że przyjaciółka Treeny podczas pobytu na uczelni bardzo się zmieniła. Autorka doskonale opisała zmiany zachodzące w relacjach między młodymi osobami i to jak łatwo zaprzepaścić przyjaźń przez kilka błędnych wyborów. Wątkiem przewodnim jest śledztwo prowadzone przez Maude. Wszystkie informacje zdobyte przez bohaterkę skłaniają do refleksji i przemyśleń. W całej tej historii pojawia się Bennett, student zafascynowany animacjami. Bennett pomaga Maude, w rozwikłaniu tajemniczych zagadek. Jeździ na spotkania, pokazuje miejsca, w których w przeszłości przebywała jej biologiczna matka. Młodzi zbliżają się do siebie. Poznają coraz lepiej. Rozwija się miedzy nimi bardzo delikatne uczucie, które jest w doskonały i subtelny sposób opisane. „Autofocus” to książka niebanalna i bardzo wyjątkowa. Ukazuje jak ważne jest nasze własne życie. Autorka w doskonały sposób pokazała, że mimo błędnych wyborów, wszystko da się naprawić, jeśli tylko tego chcemy. Każdy z nas może zacząć od nowa i po swojemu. Nie musimy zmieniać swojego życia na siłę, tylko, dlatego, że inni tego chcą. Historia zawarta, w tej książce idealna jest dla każdej nastolatki.