DKK 20.05.2017 r.

"Ponad wszystko" Nicola Yoon ​

Główną bohaterką powieści Nicoly Yoon „Ponad wszystko” jest Maddy, nastolatka uczulona dosłownie na wszystko. W wieku niemowlęcym wykryto u niej chorobę, która izoluje ją od świata zewnętrznego. Wszystkie pomieszczenia, w których przebywa muszą być sterylne. Wpojono jej, że nawet najkrótszy pobyt na powietrzu może skończyć się tragicznie. Dlatego każdy dzień wygląda tak samo. Maddy spotyka się tylko z mamą i pielęgniarką. Czas wypełnia na czytaniu książek i graniu w scrabble. Wszystko się zmienia, gdy do domu obok wprowadza się nowa rodzina, a wraz z nią rówieśnik Maddy, Olly. Rodzi się zauroczenie i w końcu miłość, która jest silniejsza od chęci życia. Maddy nie umie nad tym zapanować. Codzienne wiadomości, rozmowy z Olly sprawiają, że dziewczyna zaczyna chcieć zaryzykować i opuścić swój bezpieczny świat. Wyruszają w podróż życia, która wszystko zmienia. Wspólnie spędzony czas jest czymś najważniejszym w życiu głównej bohaterki. Los sprawia, że podróż kończy się pobytem w szpitalu, dzięki któremu wychodzą na jaw wszystkie sekrety rodzinne. Uczestniczki spotkania wręcz zakochały się w magicznej miłości i tak cudownej historii. Wątek z mamą wywołał burzę różnych opinii, jest to chyba najmocniejsza część całej książki. Warto czytać takie powieści, ponieważ ukazują nam, że trzeba walczyć o marzenia nawet za cenę życia.