DKK dorośli 27.05.2016 r.

"Widok z nieba" Clara Sanchez

Główna bohaterka książki Patricia jest modelką, która mimo młodego wieku osiągnęła ogromny sukces. Wiedzie idealne życie, ma męża, którego bardzo kocha, cudowną karierę i przede wszystkim mnóstwo pieniędzy. Wszystko układa się jej pomyślnie, jest bardzo szczęśliwa. Pewnego dnia w samolocie, podczas lotu z New Dehli do Madrytu poznaje dziwną i tajemniczą kobietę Viviane, która oznajmia modelce, że ktoś pragnie jej śmierci. Początkowo Patricia nie bierze sobie przepowiedni do serca, ale splot dziwnych i niepokojących wydarzeń sprawia, że zaczyna analizować w myślach, kto mógłby jej aż tak nienawidzić. Zaczyna podejrzewać wszystkich wokół. Bohaterka odnajduje kobietę z samolotu i wspólnie próbują odkryć, kto stoi za wypadkami, które się jej przydarzają. Stopniowo eliminuje kolejnych podejrzanych i jednocześnie Patricia robi rachunek sumienia, wspomina swoje życie, przewartościowuje je. Zdaje sobie sprawę, że pomyliły się jej priorytety, że pieniądze to nie wszystko. „Widok z nieba” to książka, która łączy w sobie odrobinę thrillera i szczyptę romansu. Bardzo ciekawie się zaczyna, jednak zaciekawienie szybko opada. Staje się powieścią przeciętną. Autorka próbowała przekazać, że proces dochodzenia do prawdy o sobie jest długi, a cena jaką płacimy za sukces często bywa wysoka. To jej się udało, natomiast w całej historii zabrakło trochę akcji i mocniejszych wrażeń. Książka otrzymała najważniejszą hiszpańską nagrodę literacką PREMIO PLANETA 2013.