DKK dorośli 14.12.2017 r.

"Przeznaczeni " Katarzyna Grochola

Bohaterowie powieści „Przeznaczeni” Katarzyny Grocholi są młodymi ludźmi, którzy wbrew pozorom nie mają nic ze sobą wspólnego, ale połączyło ich zaskakujące przeznaczenie. Olin jest rozchwytywaną autorką kryminałów, ma sławę, pieniądze i osiągnięty wielki sukces. Niestety kocha mężczyznę, który ma już żonę i dzieci. Wieloletni romans z żonatym facetem, uzmysłowia jej, że nie do końca jest szczęśliwa. Gabrysia pracuje w kasynie jako krupierka. Codziennie obserwuje ludzi, którzy dużo wygrywają i dużo tracą. Jest bardzo nieufna i żyje na uboczu. Aż do momentu, gdy poznaje Mateusza. Mateusz jest zdolnym grafikiem i beztroskim singlem. Kobiety zmienia jak rękawiczki. Wszystko się odmienia, gdy spotyka Gabrysię. Piękna kobieta jest dla niego wielkim zaskoczeniem i jednocześnie tajemnicą, którą musi rozwikłać. Kuba, przyjaciel Mateusza, niepijący alkoholik, wyrusza do stanów w poszukiwaniu szczęścia i lepszego życia. Pożyczone pieniądze od przyjaciela błyskawicznie trafiają w ręce Jurka, polskiego imigranta, który w Ameryce dorobił się synów i kolejnych żon. Niestety szemrane interesy Jurka, doprowadzą do rozpadu tej przyjaźni. Historie wszystkich bohaterów łączą się w kulminacyjnym punkcie, niestety dla niektórych jest już koniec pewnego etapu życia. Autorka w doskonały sposób opisała zachowania ludzi, to jak walczą z własnymi słabościami, uzależnieniami zarówno od alkoholu jak i hazardu.