DKK dorośli 20.04.2017 r.

"Kilka przypadków szczęśliwych" Magdalena Zimny- Louis

Główną bohaterką powieści Magdaleny Zimny- Louis jest Emma Duda, która w wyniku kilku przypadków decyduje się na emigrację z Anglii do Polski. Wątek ten, który wydaje się dość przewrotny, bo to przecież Polacy częściej wyjeżdżają na wyspy niż odwrotnie, jest jak najbardziej istotny. Emma wbrew wszystkiemu rzuca swoją wymarzoną prace w brytyjskiej policji i postanawia wyjechać do Krakowa, gdzie zagłębia się w losy swojego ojca. Dowiaduje się również o przypadku, który sprawił, że ojciec nigdy z nie wrócił z wakacji po wyspach, poznał tam matkę Emmy – Glorię i zapuścił korzenie. Wątek kryminalny, który popchnął Emmę do takiej decyzji, jest najbardziej interesujący. Dodaje lekkiej pikanterii i koloru całej powieści. Morderstwo Damian Rogalika i śmierć Monty Kolaczenko, historia miłości jej rodziców oraz przeszłość jaką zostawiła w Anglii spowodowało, że książka toczyła się wielotorowo. Początkowo bardzo chaotyczna i trudna, ale po kilkudziesięciu stronach czytelnik przyzwyczaja się do tego typu narracji.