Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki- dorośli 13.12.2018r.

Utworzono dnia 17.12.2018

"W samym środku zimy" Isabel Allende

Głównymi bohaterami powieści Isabel Allende „W samym środku zimy” jest Richard, Lucia oraz Evelyn. Richard to sześćdziesięcioletni profesor uniwersytecki, który uwielbia koty. Lucia lokatorka Richarda, Chilijka, która przyjechała na jakiś czas do Stanów Zjednoczonych z serią głośnych wykładów na tym samym uniwersytecie co Richard. Pewnego wieczoru w samym środku brooklyńskiej śnieżycy Richard Bowmaster wjeżdża w bagażnik samochodu Evelyn, młodej nielegalnej imigrantki z Gwatemali. Drobna stłuczka, która miała z początku wydawać się tylko przykrym incydentem stała się czymś o wiele poważniejszym. Evelyn postanawia udać się do domu profesora i tam szukać pomocy. Zakłopotany całą tą sytuacją Richard postanawia poprosić o pomoc swoją lokatorkę Lucię, która porozumiewa się w języku hiszpańskim. Okazuje się, że samochód Evelyn skrywa tajemnicę, którą trzeba rozszyfrować. Każdy z bohaterów mierzy się z przeszłością, co nadaje książce nowy wymiar. Główne odbicie znajduje tu Richard i Lucia, którzy dostają szansę na nową miłość.

Następne spotaknie odbędzie się 24.01.2019r.

Będziemy omawiać "Nowe niebo" Hanny Cygler.

Zapraszamy!!!

czytaj dalej na temat: Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki- dorośli 13.12.2018r.

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki- młodzież 8.12.2018r.

Utworzono dnia 17.12.2018

"Eleonora &Park" Rainbow Rowell

Głównymi bohaterami powieści Rainbow Rowell jest Eleonora oraz Park. Eleonora to nastolatka o rudych włosach, kochająca książki i dziwne ciuchy. Park to szesnastolatek, w połowie Koreańczyk, miłośnik komiksów i dobrej muzyki, wychowywany przez kochających i szanujących się nawzajem rodziców. Tych dwoje połączyła codzienna wspólna podróż autobusem do szkoły. Nowa dziewczyna w życiu Parka stał się kimś więcej, połączyła ich niespotykana przyjaźń, niestety bardzo trudna. Eleonora pochodzi z bardzo trudnej rodziny, jest szalenie samotna i nieufna. Park próbuje poniekąd nauczyć ją otwartości do ludzi i świata.

Następne spotaknie odbędzie się 26 stycznia 2019r.

Będziemy omawiać ulubione książki 2018 roku.

Zapraszamy!!!

czytaj dalej na temat: Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki- młodzież 8.12.2018r.

Piernikowe szaleństwo 2018

Utworzono dnia 14.12.2018

Warsztaty pieczenia pierników w bibliotece odbyły się po raz czwarty, to już nasza tradycja. Wspólne wypiekanie świątecznych pierników, przyciągnęło do naszej biblioteki ponad 30 młodych kulinarnych pasjonatów. W tym roku warsztaty poprowadziły panie z Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Pruszczu,

czytaj dalej na temat: Piernikowe szaleństwo 2018

Gminna Biblioteka Publiczna Pruszcz

Pogoda

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 40

W poprzednim tygodniu: 107

W tym miesiącu: 284

W poprzednim miesiącu: 456

Wszystkich: 20646