Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

"Mała Książka - Wielki Człowiek"

Utworzono dnia 22.11.2018

"Od września już ponad 13 tys. trzylatków z całej Polski otrzymało Wyprawki Czytelnicze w ramach kampanii społecznej Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek”. Akcja ma zachęcić rodziców do częstego odwiedzania bibliotek i codziennego, rodzinnego czytania z dzieckiem. Każdy trzylatek, który przyjdzie do jednej z 3 tysięcy bibliotek biorących udział w projekcie, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej książkę „Pierwsze wiersze dla…”, czyli zbiór wierszy dla dzieci autorstwa wybitnych polskich poetów, pięknie zilustrowanym przez Ewę Kozyrę-Pawlak i Pawła Pawlaka, broszurę dla rodziców „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka”, która przypomina o korzyściach wynikających z czytania, oraz Karta Małego Czytelnika do zbierania naklejek.Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Wyprawki Czytelnicze czekają na trzylatki w 3 tysiącach bibliotek publicznych w całej Polsce. Listę Bibliotek zaangażowanych w projekt można znaleźć tutaj: http://wielki-czlowiek.graffiti.nq.pl/wp-content/themes/wielki-czlowiek/img/biblio.pdf Od początku trwania akcji, udało się rozdać 13 tys. Wyprawek dla trzylatków, dzięki czemu biblioteki pozyskały ponad 10 tys. nowych użytkowników. Mamy nadzieję, że ich liczba będzie stale rosnąć, i zarówno dzieci, jak również ich rodzice staną się stałymi bywalcami bibliotek!"

Informacja prasowa pochodzi od Instytutu Książki

Gminna Biblioteka Publiczna w Pruszczu i Filia w Serocku, które również przystąpiły do projektu „Mała Książka – Wielki Człowiek” zyskały już 18 nowych trzyletnich czytelników. Wyprawki czytelnicze sprawiły naszym maluszkom ogromną radość a Karty Małego Czytelnika, stały się jeszcze większą motywacją dzięki której maluchy bardzo chętnie wypożyczają książki i zbierają biblioteczne naklejki. Wszystkie dzieci 3 –letnie wraz z rodzicami, którzy chcieliby jeszcze przystąpić do projektu „Mała Książka – Wielki Człowiek serdecznie zapraszamy do Gminnej Biblioteki Publicznej w Pruszczu lub Filii w Serocku po wyprawki czytelnicze.

czytaj dalej na temat: "Mała Książka - Wielki Człowiek"

DKK dla młodzieży

Utworzono dnia 19.11.2018

"Za niebieskimi drzwiami" Marcin Szczygielski

Dwunastoletni Łukasz Borski wyjeżdża z mamą na wymarzone wakacje. Niestety dochodzi do wypadku w wyniku, którego mama zapada w śpiączkę, a główny bohater ląduje w szpitalu na 10 miesięcy ze złamanymi nogami. Po długim pobycie w szpitalu trafia po opiekę do swojej sąsiadki, która nie może się opiekować chłopcem. W wyniku splotu wydarzeń Łukasz trafia do swojej ciotki - Agaty, siostry mamy, której nie widział już kilka lat. Ciotka zabiera swojego siostrzeńca do swojego pensjonatu nad morzem. Chłopak nie potrafi przystosować się do nowych warunków i nowego życia. Nie potrafi się dogadać z ciotką ani też z nowo poznanymi kolegami. Przypadkowo odkrywa niebieskie drzwi, a za nimi świat, którego nikt nie zna. Baśniowe i tajemnicze miejsce okazuje się bardzo niebezpieczne.

 

 

Następne spotkanie odbędzie się : 8.12.2018r.

Będziemy omawiać książkę: „Eleonora & park” Rainbow Rowell

Zapraszamy :)

czytaj dalej na temat: DKK dla młodzieży

Gminna Biblioteka Publiczna Pruszcz

Pogoda

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 146

W poprzednim tygodniu: 146

W tym miesiącu: 408

W poprzednim miesiącu: 446

Wszystkich: 19667