Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Spotkanie DKK młodzież

Utworzono dnia 06.05.2017

"Bez końca" Martyn Bedford

Bohaterką powieści Martyn Bedford „ Bez końca ” jest piętnastoletnia Siobhan, niezwykle inteligentna z silnym poczuciem więzi rodzinnych dziewczyna, która po śmierci brata Declana trafia do Kliniki Korsakoffa- szpitala psychiatrycznego specjalizującego się w leczeniu osób po traumatycznych przejściach. Wszystko zaczęło się na pięknej greckiej wyspie Kyritos, na której spędzali wakacje rodzice Shiv (Siobhan) i jej 12– letni brat. Piękna sceneria i nowe znajomości kończą się jednak tragicznym w skutkach wypadkiem. Młoda bohaterka obwinia się za śmierć Declana. Nie może się z tym pogodzić. Pobyt w Klinice Korsakoffa ma nauczyć ją żyć na nowo – bez brata i niszczących wyrzutów sumienia. Poznaje rówieśników, którzy także zmagają się z bólem po utracie kogoś bliskiego. Niestety leczenie i ciągłe przypominanie o tym, że to był wypadek, nic nie daje. Widmo tragedii i pustka po utracie bliskiej osoby, będą ją prześladować BEZ KOŃCA. „Bez końca ” to specyficzna powieść o życiu i śmierci. O tym, że nie zawsze jesteśmy w stanie wszystko przewidzieć.

Następne spotkanie odbędzie się 20 maja 2017r.

Tematem spotkania będzie powieść Nicoly Yoon "Ponad wszystko".

Zapraszamy !!!

czytaj dalej na temat: Spotkanie DKK młodzież

Klub Młodego Czytelnika - Filia Serock

Utworzono dnia 25.04.2017

W piątkowe popołudnie w bibliotece miało miejsce kolejne bo już czwarte spotkanie uczestników Klubu Młodego Czytelnika, w czasie którego zaczęliśmy nową, a zarazem tajemniczą przygodę z książką Katarzyny Majgier zatytułowaną „Niedokończony eliksir nieśmiertelności”. Po wspólnym przeczytaniu niespełna trzech rozdziałów dowiedzieliśmy się, iż przy drodze za miastem stał stary dom, który swoim wyglądem przypominał bardzo wysokiego człowieka w spiczastym kapeluszu i płaszczu do ziemi. Do jego bram załomotał bardzo zmęczony jeździec na jeszcze bardziej zmęczonym koniu. Otrzymał on od gospodarzy schronienie, które nie trwało zbyt długo. W niedługim czasie do tych samych bram zawitali żołnierze w poszukiwaniu ów wędrowca. Za nim mężczyzna zdołał uciec wręczył synkowi gospodarza buteleczkę z niewiadomą miksturą prosząc go, aby jej nie otwierał. Po latach mały chłopiec będąc już dorosłym , wykształconym mężczyzną zaczyna niebywale ciężką pracę nad rozszyfrowaniem składu zagadkowego płynu, a przede wszystkim tego co się dzieje po zażyciu go. Niestety ulega on wypadkowi i umiera, a sto lat potem buteleczka trafia do kolejnego mieszkańca domu małego chłopca Artura, który wypija niewielką jej zawartość i w ten to sposób zaczyna się niezwykła opowieść o jego losach, które będziemy kontynuować, ale to już na następnym spotkaniu klubu, na które serdecznie zapraszamy :-)

 

Opracowała:

Paulina Bagniewska

Bibliotekarz

 

czytaj dalej na temat: Klub Młodego Czytelnika - Filia Serock

Teatr Edukacji i Profilaktyki "Maska" 24.04.2017 r.

Utworzono dnia 24.04.2017

„TWOJE ŻYCIE TO TWOJE DECYZJE”

profilaktyka uzależnień (alkohol, narkotyki, dopalacze)

24 kwietnia 2017 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pruszczu odbyły się warsztaty profilaktyczne Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa .

 

                                                                                          Fotorelacja w czytaj dalej

czytaj dalej na temat: Teatr Edukacji i Profilaktyki "Maska" 24.04.2017 r.

DKK dorośli 20.04.2017 r.

Utworzono dnia 24.04.2017

"Kilka przypadków szczęśliwych"

Magdalena Zimny- Louis

Główną bohaterką powieści Magdaleny Zimny- Louis jest Emma Duda, która w wyniku kilku przypadków decyduje się na emigrację z Anglii do Polski. Wątek ten, który wydaje się dość przewrotny, bo to przecież Polacy częściej wyjeżdżają na wyspy niż odwrotnie, jest jak najbardziej istotny. Emma wbrew wszystkiemu rzuca swoją wymarzoną prace w brytyjskiej policji i postanawia wyjechać do Krakowa, gdzie zagłębia się w losy swojego ojca. Dowiaduje się również o przypadku, który sprawił, że ojciec nigdy z nie wrócił z wakacji po wyspach, poznał tam matkę Emmy – Glorię i zapuścił korzenie. Wątek kryminalny, który popchnął Emmę do takiej decyzji, jest najbardziej interesujący. Dodaje lekkiej pikanterii i koloru całej powieści. Morderstwo Damian Rogalika i śmierć Monty Kolaczenko, historia miłości jej rodziców oraz przeszłość jaką zostawiła w Anglii spowodowało, że książka toczyła się wielotorowo. Początkowo bardzo chaotyczna i trudna, ale po kilkudziesięciu stronach czytelnik przyzwyczaja się do tego typu narracji.

Kolejne spotkanie odbędzie się 25 maja 2017 roku, o godz. 16.00.

Tematem spotkania będzie książka Krystyny Mirek "Prom do Kopenhagi".

Zapraszamy !!!

czytaj dalej na temat: DKK dorośli 20.04.2017 r.

Wykład U3W 20.04.2017r.

Utworzono dnia 20.04.2017

Wykład U3W

Temat: „ Osobowość społeczna ”

Prowadzący: mgr Leszek Latosiński

 

 

 

czytaj dalej na temat: Wykład U3W 20.04.2017r.

Gminna Biblioteka Publiczna Pruszcz

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Maj 2017
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 15

W poprzednim tygodniu: 157

W tym miesiącu: 690

W poprzednim miesiącu: 514

Wszystkich: 8790