Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki- 20.02.2019 r.

Utworzono dnia 22.02.2019

"Na tropie Anny" Aleksandra Kowalska

Najnowsza powieść Aleksandry Kowalskiej „Na tropie Anny” była przedmiotem rozmów w Dyskusyjnym Klubie Książki w miesiącu lutym. Główna bohaterka trzydziestopięcioletnia Melania mieszka ze swoim ojcem pod Paryżem. Matka, czyli tytułowa Anna, zmarła trzy lata temu. Była prawdziwą bohaterką dla swojej córki. Bardzo dobrze wykształcona, wspaniała, niezależna. Niestety od ataku terrorystycznego w Paryżu, w którym zginęła Anna, seria nieszczęść radykalnie zmieniła całe życie Melanii. Rok po śmierci matki, Melania traci w wypadku samochodowym córkę- czteroletnią Hannah. Pogrążona w depresji traci źródło utrzymania- aptekę i chęć do życia. Pewnego dnia odnajduje listy matki do tajemniczego Nowozelandczyka. Ich treść wskazuje na romans, w który była uwikłana jej matka. Melania postanawia odnaleźć kochanka, a może nawet własną matkę. Melania zaczyna wierzyć, że jej matka żyje i że ją odnajdzie właśnie w Nowej Zelandii. Podróż jest początkiem niepokojących odkryć. Bohaterka zmierzy się z przeszłością, która ciągle o sobie przypomina.

Następne spotkanie odbędzie się 21.03.2019r. o godz. 16.00.

Będziemy omawiać powieść Keigo Higashino "Cuda za rogiem".

Zapraszamy !!!

czytaj dalej na temat: Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki- 20.02.2019 r.

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki- 2.02.2019r.

Utworzono dnia 02.02.2019

"Pax" Sara Pennypacker

Głównymi bohaterami książki „Pax” Sary Pennypacker jest lis i jego przyjaciel Peter. Peter uratował małego liska od śmierci i od tego czasu są nierozłączni. Jednak pewnego dnia dzieje się coś, czego dwunastoletni chłopiec się nie spodziewał. Jego ojciec otrzymał nakaz wstawienia się do wojska i z tego powodu chłopak musi się przeprowadzić do dziadka. Peterowi się to nie podoba, nie zna dobrze dziadka, a dziadek jego. Można powiedzieć, że nawet się nie lubią. Przeprowadzka wiąże się z tym, że najlepszy przyjaciel Petera musi opuścić ich dom i zacząć żyć samodzielnie w lesie. Ta sytuacja spowodowała dramatyczne posunięcie głównego bohatera. Już pierwszej nocy Peter wymyka się z domu dziadka i wyrusza do swojego, oddalonego o 500 kilometrów, gdzie ma nadzieję zastać Paxa. Po drodze poznaje Volę, która pomaga chłopcu dotrzeć do celu. Książka pisana jest z dwóch perspektyw: lisa i jego przyjaciela Petera. Te różne światy widziane oczami ich obojga, ukazują dwie różne, ale bardzo spójne powieści. Łączy ich również wątek wojenny, który głównie opisywany jest z perspektywy lisa. Pax opowiada o skutkach wojny, o tym jak się ona odbija na najsłabszych.

 

Następne spotkanie odbędzie się 9.03.2019r., o godz. 12.00.

Będziemy omawiać książkę Małgorzaty Musierowicz "Opium w rosole".

Zapraszamy!!!

czytaj dalej na temat: Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki- 2.02.2019r.

Klub Młodego Czytelnika-Filia Serock

Utworzono dnia 06.02.2019

Klub Młodego Czytelnika 31. 01. 2019 r.

„Poradnik hodowcy aniołów” Grzegorz Kasdepke

Wspaniała książka z gatunku fantasy, autorstwa Grzegorza Kasdepke zatytułowana „ Poradnik hodowcy aniołów” jest pozycją poruszającą i trzymająca w napięciu każdego czytelnika. Opowiada historię 11-letniej Marty i jej rodziny, która jak większość z nas boryka się z problemami dnia codziennego. Matka, która jest alkoholiczką i wiecznie zapracowany ojciec to obraz rodziców, którzy żyją z dnia na dzień nie poświęcając znacznej uwagi swoim dzieciom. Zagubiona dziewczynka, niejednokrotnie będąca świadkiem kłótni i problemów najbliższych, całkiem przypadkiem przenosi się w świat magiczny i niezrozumiały, który być może będzie początkiem czegoś lepszego...

czytaj dalej na temat: Klub Młodego Czytelnika-Filia Serock

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki- 31.01.2019r.

Utworzono dnia 01.02.2019

"Nowe niebo" Hanna Cygler

„Nowe niebo” to powieść przełomu XIX i XX wieku opowiadająca o losach emigrantów z Kaszub. Główna bohaterka Matylda Halman stawia wszystko na jedną kartę i wraz z osieroconymi przez brata dziećmi emigruje za ocean. Trafia do Winony w Ameryce, gdzie już wcześniej osiedliło się wielu Kaszubów. Podczas nowego życia w nowym miejscu, poznajemy odmienne losy dwóch sióstr: Heleny i Felicji Halman. Młode kobiety muszą odnaleźć się w obcej kulturze. Cały proces adaptacyjny pokazuje, jak odmienne są wyobrażenia i oczekiwania do nowego miejsca i życia. Rosnące konflikty zarówno etniczne jak i rasowe oraz zetknięcie się z niewolnictwem nie sprzyjają nowym znajomościom. Na szczęście bohaterowie tej powieści nie poddają się i z oporem dążą do szczęścia i stabilności.

Następne spotkanie odbędzie się 21.02.2019r., o godz. 16.00.

Będziemy omawiać książkę Aleksandry Kowalskiej  "Na tropie Anny".

Zapraszamy !!!

czytaj dalej na temat: Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki- 31.01.2019r.

Gminna Biblioteka Publiczna Pruszcz

Pogoda

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 40

W poprzednim tygodniu: 107

W tym miesiącu: 284

W poprzednim miesiącu: 456

Wszystkich: 20646